| Availability: | |
|---|---|
| Quantity: | |
| Product name | 30oz Tumbler |
| Material | 304 stainless steel inner 201 stainless steel outter |
| Lid Material | PS |
| Body | Powder Coating |
| Function | Keep Drink Hot 8 Hours, Keep Cold 16 Hours |
| Specificities | double wall, vacuum insulated, Top rack, dishwasher safe |
| Size | 7.2(bottom)*20(H)cm |
| Weight | about 342g |
| Carton size | 54*54*23cm/25pcs |
| Net Weight/Gross Weight | 9/10KG |